Szkolenie Inventor Bazowy

Autodesk Inventor - Bazowy

Rozpoczynasz pracę z programem Inventor? To szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie jest przeznaczone dla osób rozpoczynających pracę z programem Inventor. W czasie szkolenia uczestnicy poznają podstawy pracy w środowisku 3D oprogramowania, w tym: tworzenie bryły bazowej w oparciu o szkic 2D wykorzystując polecenia kształtujące typu wyciągnięcie lub obrót oraz modyfikowanie bryły bazowej poleceniami kształtującymi w celu osiągnięcia ostatecznego kształtu obiektu. Podczas kursu poznawane są sposoby tworzenia części parametrycznych i wykorzystanie ich w bibliotekach elementów. Szkolenie obejmuje również pełne przygotowanie bryły 3D do wydruku w formie w pełni zwymiarowanych i opisanych rzutów płaskich. W drugiej części uczestnicy poznają sposoby składania części w celu uzyskania gotowych zespołów, które mogą następnie być analizowane pod kątem kinematyki i ewentualnych kolizji między częściami. Szkolenie obejmuje również pełne przygotowanie złożenia do wydruku w formie rzutów płaskich i widoków 3D uzupełnionych półautomatycznie tworzonymi tabelkami rysunkowymi.

Szkolenia trwają 2 dni (12 godzin zegarowych) i odbywają się w niewielkich grupach. Wszystkie szkolenia są certyfikowane przez Autodesk.

Cena:

 • 1100 zł (netto) + 23% VAT
 • dla student 660 zł (netto) + 23% VAT

UWAGA!

Na szkolenie Autodesk Inventor (bazowy) można uzyskać nawet 80% dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych. Link do szkolenia w BUR znajduje się TUTAJ.

Szkolenie Autodesk Inventor - Bazowy

PROGRAM SZKOLENIA

Szkic i parametryzacja części

1. Interfejs Autodesk Inventor
2. Modelowanie parametrycznych części
3. Szkic 2D
4. Wiązania geometryczne
5. Wymiarowanie w szkicu
6. Modelowanie kształtów
7. Podstawowe operacje: wyciągnięcie, obrót
8. Edycja parametrycznej części
9. Tworzenie elementów konstrukcyjnych
10. Wyciągnięcie złożone, przeciągnięcie
11. Konstrukcja blaszana
12. Operacje na modelu
13. Fazuj i zaokrąglanie
14. Otwory i gwint
15. Szyk i lustro
16. Skorupa
17. Żebro

Tworzenie rzutów

1. Środowisko tworzenia dokumentacji 2D
2. Rzuty
3. Przekrój
4. Szczegół
5. Przerwanie
6. Edycja rzutów
7. Wymiarowanie, opis i tabele
8. Metoda automatycznego wymiarowania
9. Metoda ręcznego wymiarowania
10. Opis otworów i gwintów
11. Tabele otworów
12. Dodawanie linii środkowych, symboli i opisów
13. Tworzenie tabel

Dokumentacja 2D zespołów

1. Widoki
2. Reprezentacje pozycyjne
3. Poziom szczegółów
4. Tworzenie rzutów zespołów
5. Rzuty
6. Przekroje
7. Nakładka
8. Tworzenie prezentacji montażowej
9. Opis dokumentacji 2D zespołów
10. Zestawienie komponentów
11. Tworzenie i edycja listy części
12. Numer pozycji
13. Standardy i style
14. Ustawienia standardów
15. Style

Modelowanie zespołów

1. Wstęp
2. Używanie projektów przy modelowaniu zespołów
3. Wstawianie, tworzenie i nadawanie wiązań na komponenty
4. Wstawianie istniejących komponentów do zespołu
5. Wiązania
6. Wstawianie komponentów bibliotecznych przy użyciu
7. Content Center
8. Szyk komponentów
9. Tworzenie komponentów w zespole
10. Narzędzia w zespole
11. Identyfikacja części w zespole
12. Analizy i ruch

NAJBLIŻSZE TERMINY SPOTKAŃ

TRENERZY

 • Brak wydarzeń
  • Maciej Stawowski - Maciej Stawowski Obszar specjalizacji W Arkance Systems Poland odpowiedzialny za realizację usług dla branży mechanicznej. Specjalizuje się w systemach CAD / CAM / CAE oraz PDM.   Realizuje szkolenia, wdrożenia i pomoc techniczną z zakresu oprogramowania Autodesk: AutoCAD AutoCAD Mechanical Inventor Professional Vault Basic / Workgroup/ Professional Fusion 360 Inventor Professional Inventor CAM Inventor Nesting […]
  • Dr inż. Szczepan Tomczyński - Pracownik naukowo – dydaktyczny Politechniki Częstochowskiej na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów od ponad 40 lat. Od 2007 r. przeszkolił około 1300 osób na kursach z komputerowego wspomagania projektowania Autodesk Inventor i AutoCAD. Jest autorem około 100 publikacji w fachowych czasopismach polskich i zagranicznych.
  • Jakub Sikorski - Od 2004 roku pracuje jako trener / konsultant oraz wykładowca praktycznego wykorzystania oprogramowania Autodesk dla różnych branż. Ma na swoim koncie przeprowadzenie ponad 400 szkoleń z oprogramowania firmy Autodesk (AutoCAD, Inventor). Posiada uprawnienia egzaminatora ATC. Jest cenionym autorem i recenzentem podręczników szkoleniowych, z których chętnie korzystają kursanci.
  • Jacek Poświata - Od 12 lat jest związany z Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym Autodesk jako trener/konsultant. W tym czasie przeprowadził blisko 500 szkoleń informatycznych w swojej dziedzinie. Trener z wieloletnim doświadczeniem komputerowego wspomagania projektowania AutoCAD, Autodesk Inventor, AutoCAD Mechanical na wszystkich poziomach zaawansowania. Posiada uprawnienia egzaminatora ATC i ECDL. Jego szkolenia zawsze utrzymane są na najwyższym poziomie, co ma odzwierciedlenie w ocenach wystawionych przez samych kursantów.