O Aplikom Academia3D

KIM JESTEŚMY?

Aplikom został założony w czerwcu 1987 roku. Powstał z pasji naszego właściciela, przekonanego, że inżynierom niezbędne jest wsparcie w postaci odpowiednio dobranych i wdrożonych narzędzi IT.

Od początku współpracowaliśmy z amerykańskim producentem oprogramowania dla inżynierów – firmą Autodesk. Początkowo byliśmy jedynym przedstawicielem Autodesk w Polsce, a także jedynym Autoryzowanym Dealerem AutoCAD’a w Europie Wschodniej.

APLIKOM jest współtwórcą pierwszych polskich wersji programu AutoCAD. W wielu przypadkach musieliśmy tworzyć nowe pojęcia lub zmieniać istniejące, aby zapewnić zgodność z warunkami polskimi. Do dzisiaj mamy udział w tłumaczeniach oraz dostosowywaniu oprogramowania Autodesk do potrzeb polskich inżynierów.

W pierwszych latach działalności właśnie u nas, na bazie współpracy pracowników naukowych (Politechnika Łódzka) oraz konstruktorów z przemysłu, w połączeniu z wytycznymi firmy Autodesk, powstały pierwsze w Polsce dedykowane materiały szkoleniowe do AutoCADa.

Aplikom działa w grupie holdingowej kilku firm informatycznych, działających na szeroko rozumianym rynku CAD/GIS. Łącznie w grupie zatrudnionych jest ponad 100 osób, w tym analitycy, programiści, inżynierowie, trenerzy, specjaliści od baz danych, projektanci rozwiązań informatycznych dla klientów. Stale przyglądamy się aktualnym potrzebom naszych klientów i dostosowujemy do nich nasze działania.

Nieprzerwanie jesteśmy jednym z kluczowych partnerów firmy Autodesk w Polsce – posiadamy status GOLD Partnera. Status ten jest przyznawany tylko partnerom, którzy mają odpowiednie kwalifikacje, aby oferować klientom kompleksowe rozwiązania, począwszy od wsparcia technicznego przed i po sprzedaży, poprzez szkolenia i wdrożenia, aż po usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Posiadamy również szereg specjalizacji firmy Autodesk: Building, Infrastructure, Product Design and Manufacturing, Consulting, Product Support. Partnerzy Autodesk ubiegający się o te specjalizacje są zobowiązani do zrealizowania odpowiedniego programu szkoleniowego oraz muszą spełniać wymagane wysokie standardy usług, określone przez Autodesk.

W ramach struktur Aplikom działają:

Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Autodesk – profesjonalne szkolenia prowadzone przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem

Aplikom Systemy – nowatorskie rozwiązania integrujące systemy  CAD z innymi systemami IT. To tutaj pracują eksperci wdrożeń i rozwiązań typu ERP, CAM, GIS, PDM, systemów wsparcia sprzedaży. Przewagą Systemów jest absolutnie unikatowa na rynku znajomość systemów CAD i innych systemów IT u klientów oraz umiejętność ich połączenia i zapewnienia płynnego przepływu danych pomiędzy systemami. W trakcie pracy z klientami przedstawiciele Aplikom Systemy wykonują analizę zasobów i potrzeb klientów, a następnie projektują i realizują rozwiązanie szyte na miarę.

Aspero – dedykowany zespół handlowo-marketingowy, prowadzący profesjonalny sklep internetowy. Miejsce gdzie inżynierowie znajdą narzędzia niezbędne im do pracy (oprogramowanie, sprzęt, szkolenia multimedialne, materiały eksploatacyjne) – w najlepszych na rynku cenach, szybko, bezpiecznie i sprawnie dostarczane do klienta.